Diyanet 2013 yeterlilik sınavı Mart ayında yapılacak

diyanet_2013_yeterlik_sinavini_mart_ayinda_yapacak

Haber sitemiz bundan 6 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2013 yılında “YETERLİK SINAVI”nı yapacağını bütün okurlarına duyurmuştu.

diyanet 2013 yeterlik sinavini mart ayinda yapacak Diyanet 2013 yeterlilik sınavı Mart ayında yapılacak

Haber sitemiz bundan 6 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2013 yılında “YETERLİK SINAVI”nı yapacağını bütün okurlarına duyurmuştu.
“YETERLİK SINAVINA” girecek adaylara zaman kaybetmemeleri yönünde uyarılarda bulunduk ve çalışmalarının gerektiğini bildirmiştik.

haber merkezimizin edindiği bilgiye göre 2013 yılında yeterlik sınavının yapılacağı netlik kazandı.

2013 yılında Diyanet kadrosuna yeni alım yapılacağı ve yeni alımların yeterlik sınavına girenlerden olacağı da bildirildi. Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım kadrolarında ilk defa görev almak isteyenlere yönelik yeterlik sınavı başvuruları 2013 yılı şubat ayında başlayacak.

Diyanet’in 2013 yılı sınav takvimi doğrultusunda Mart ayı içerisinde yapılması kesinleşen sınav başvuruları için Diyanet İşleri Başkanlığı ve EĞİTEK arasında protokolün yakın bir zamanda imzalanacağı öğrenildi.

Yeterlik sınavına girmek isteyenler, yeterlik başvuru tarihi EĞİTEK ile yapılacak görüşmelerden sonra olacağı öğrenilirken her zaman olduğu gibi  olarak da okuyucularımıza yine destek olacağımızı belirtmek isteriz.

Sınava girmek isteyenler şimdiden çalışmalara başlarsa, önümüzdeki yılın mart ayına güçlü bilgilerle girmiş olacaklar. Yeterlik sınavına girmek isteyenlerin sitemizi takip etmeleri, bu konudaki haber ve bilgi kaynaklarına ait olan duyuruları taklip etmeleri gerekir.

Adayların 4 ayı çok iyi değerlendirip yazılı sınavdan yüksek not alarak sözlü mülakata güçlü girmeleri gerekiyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar

 • Diyanet 2. yeterlilik sınavı yapacak!Diyanet 2. yeterlilik sınavı yapacak! Diyanet İşleri Başkanlığı 2013yılı 2. yeterlilik sınav tarihini açıkladı. Duyuru Tarihi19.07.2013 D U Y U R U Diyanet İşleri Başkanlığından; Başkanlığımız bünyesindeki Kur’an kursu öğre...
 • Diyanet, yeterlilik sınavında yeni sisteme geçiyorDiyanet, yeterlilik sınavında yeni sisteme geçiyor Diyanet, yeterlilik sınavında yeni sisteme geçiyor. Sınavlarda artık adaylara, alanına göre sorular sorulacak. Eski sistemde, kadrolu alım yapılıyorsa iki kez sözlü bir sınava tabi oluyordu. Yeni s...
 • İl Müftü Yardımcıları Semineri Başlıyorİl Müftü Yardımcıları Semineri Başlıyor Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye Genelindeki Bütün İl Müftü Yardımcılarını "İl Müftü Yardımcıları Seminerine" Davet Etti. Müftü Yardımcılarının Beklediği Haber Geldi!! Diyanet İşleri Başka...
 • Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi AlacakIğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak Iğdır Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak. Iğdır Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklamada toplam 2 kişi istihdam edilecek.İstihdam edilecek olan personel unvanları Yard. Doçent olarak be...
 • Cami, Kuran Kursu ve Yurtlara Güzel Haber!Cami, Kuran Kursu ve Yurtlara Güzel Haber! Torba Yasasında kanunda, Diyanet İşleri Başkanlığı görevleri arasına, Kur'an kursları için yurt açıp işletme ile cami ve ibadet yerlerinin işletilmesi" de eklendi.
Etiketler:, ,

3 Yorum

 1. Ahmet diyor ki:

  Kessin olarak hangi ayda sınav yapilacak. Bide bu haberin dogruluk payi nekadardir. Tesekurederim

 2. ayse bayrak diyor ki:

  ben henüz açık öğretim 10.sınıftayım fakat 1senesi kuran ve tecvit üzerine ihtisas olmak üzere 6yıl medrese ilmim var bende yeterlilik sınavına girebilirmiyim? BENİ AYDNLATIRMISINIZ…

 3. esra gildir diyor ki:

  s.a ben ben imam hatip açık öğretim 9. sınıf yeni başladım yeterliliğe ne zaman girebilirim

Yorum Yapın