Polis Teşkilatına 20 Bin Sözleşmeli Emniyet Bekçisi Alımı İlanı 2013

bekçi

10 Bin Koruma Memuru İlanı İçin Tıklayınız

Evet arkadaşlar Emniyet Müdürlüğü çok yakında 20 bin bekçi alım ilanı vericek.  20 Bin sözleşmeli bekçi alımı  ile ilgili detaylar çok yakında verilecek. Bekçi alımı ile ilgili gelişmeler geldikçe size aktarıcaz.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

Bugün’de yer alan habere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5′ini geçmeyecek.

İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. 

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Buna Benzer Diğer Yazılar

Etiketler:, , , , , ,

58 Yorum

  1. şeref karakuş diyor ki:

    Özel güvenlik sertifikam var imam hatip mezunuyum şimdi den hayırlı omasini dilerim ilgili kurumlara teşekkür ler

  2. ALİ ŞAHİN diyor ki:

    ADIYAMAN BESNİ İMAM HATİP LİSESİ MEZUNUYUM SİLAHLI KİMLİK BELGEM VAR DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN umarım bu sayede dirisi değilde ölüsü para eden taşeronların rızkı kesilir. inşallah ilgili kurumlara teşekkürler

  3. recep diyor ki:

    vanlıyım bekçilik yabarım istibarata çalışırım

Yorum Yapın